Pożyczki na raty -dla kogo są?

Pożyczki na raty są obecnie coraz popularniejszą formą uzyskiwania wsparcia finansowego w trudnych momentach. W dzisiejszych czasach rozwijająca się technologia pozwala na coraz łatwiejsze ich uzyskiwanie. Obecnie wszelkie formalności można już załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu. Czy jednak pożyczki na raty są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Kto może otrzymać pożyczkę na raty przez internet?

Tak naprawdę pożyczki na raty mogą być udzielane każdej osobie, która ukończyła 18 lat i posiada obywatelstwo polskie. Ze względu na to, że pożyczki na raty stanowią jeden z najbezpieczniejszych typów takich rozwiązań. Rozłożenie spłaty w czasie sprawia, że raty uiszczane w każdym miesiącu nie są ogromne, nawet w przypadku pożyczek udzielanych na większe kwoty. Dlatego też pozabankowe pożyczki na raty mogą być odpowiednim rozwiązaniem nawet dla osób z bardzo trudną sytuacją finansową.

Dla kogo są pożyczki na raty przez internet?

Tego typu pożyczki są w szczególności przeznaczone dla tych osób, którym przytrafił się wypadek losowy i które w danym momencie nie są w stanie ponieść związanych z nim kosztów. Może to być na przykład zepsuty sprzęt domowy, awaria samochodu albo konieczność wyremontowania mieszkania. Ogólnie do takich wypadków zaliczają się wszystkie sytuacje, w których potrzeba stosunkowo szybkiego uzyskania dużej sumy pieniędzy. Dzięki pożyczkom na raty można szybko uzyskać potrzebną kwotę oraz spokojnie ją spłacić.

Pożyczki na raty dla bezrobotnych

Osoby bezrobotne, ze względu na brak stałego dochodu, mają bardzo niewielkie szanse na kredyt w banku. Uzyskanie go wymaga bowiem dostarczenia bankowi zaświadczenia o zatrudnieniu. Takie osoby mogą jednak zaciągnąć pożyczkę na raty. Firmy pożyczkowe zazwyczaj nie wymagają danych pracodawcy, a jednocześnie umożliwiają pożyczenie nawet kilka tysięcy złotych. Rozwiązanie to jest dobre nie tylko dla bezrobotnych, lecz również dla tych, którzy na umowie mają wpisaną jedynie kwotę podstawową, podczas gdy reszta ich wynagrodzenia ma nieregularny charakter (np. jest zależna od poziomu sprzedaży bądź czasu wykonania zleceń). Pożyczki na raty stanowią wyjście naprzeciw również tym osobom, które zatrudnione są na umowę na czas określony, w związku z czym ich dochód nie jest pewny i regularny.

Dla emerytów i rencistów

Pożyczki na raty mogą być dobrym rozwiązaniem również dla emerytów i rencistów. Oni także stanowią grupę, która ma niewielkie szanse na uzyskanie kredytu. Dodatkowym atutem w ich przypadku jest brak konieczności dopełniania formalności oraz udawania się osobiście do biura instytucji udzielającej pożyczki. Wnioskując o pożyczkę na niewysoką kwotę, nie muszą oni okazywać żadnych dokumentów. Jeśli chcą wziąć pożyczkę na większą kwotę, wówczas konieczne może się okazać poświadczenie odbierania świadczenia w postaci paska wypłaty świadczenia za jeden z ostatnich trzech miesięcy. Dodatkowo mogą się przydać zaświadczenia o wysokości emerytury lub renty, bądź też decyzja o przyznaniu albo waloryzacji świadczenia.

Zalety pożyczki na raty

Pożyczka na raty – w przeciwieństwie do chwilówki – może być udzielona na znacznie większą kwotę. Dodatkowym jej atutem jest znacznie dłuższy okres spłaty, dzięki czemu możemy łatwiej rozplanować swoje wydatki oraz ułożyć plan spłaty zobowiązania. Kolejną zaletą jest fakt, że w przeciwieństwie do kredytu, zaciągnięcie pożyczki na raty nie wymaga podania celu, na jaki chcemy przeznaczyć otrzymaną kwotę. Różnica ta spowodowana jest tym, że udzielanie kredytów regulowane jest przez prawo bankowe, natomiast pożyczek pozabankowych – Kodeks prawa cywilnego. Oprócz tego wzięcie kredytu w banku wymaga dopełnienia dużej ilości formalności, podczas, gdy zaciągnięcie pożyczki wymaga jedynie wypełnienia stosownego formularza i przesłania go do pożyczkodawcy.