Jak wybrać pożyczkę online dla małej firmy?

Właściciele firm mają wiele opcji finansowania działalności. Pożyczki online dla firm są stosunkowo szybkim i łatwym sposobem na pozyskanie dodatkowych funduszy. Musimy jednak zwrócić uwagę na stopę procentową i harmonogram spłat.

Dlaczego warto wybrać pożyczkę online?

W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek, które wymagają wizyty w oddziale, pożyczka online (np. funeda.pl)wykorzystuje technologię. Dzięki temu decyzje na temat przyznania pożyczki są szybsze. W przypadku pozytywnej decyzji możemy też szybciej się cieszyć pieniędzmi na koncie. Jednak pożyczkodawcy online podejmują większe ryzyko, dlatego pożyczki mają znacznie wyższe oprocentowanie i krótsze terminy spłaty.

Dlaczego warto korzystać z tego typu pożyczki?

Właściciele firm często korzystają z pożyczki internetowej, jeśli nie otrzymali tradycyjnego kredytu bankowego. Proces online jest znacznie szybszy i łatwiejszy. Jeśli złożymy wniosek w godzinach pracy firmy, możemy otrzymać pieniądze na konto nawet w 30 minut.

Jakie są zagrożenia?

Główną wadą pożyczek online jest wysoki koszt, mierzony roczną stopą procentową. RRSO zwykle zaczyna się od 50% i może nawet przekroczyć 100%. Roczne oprocentowanie pożyczek online zaczynają się od 15%.

Czy wziąć pożyczkę online?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wzięciu pożyczki, zastanów się, czego potrzebujesz. Czy potrzebujesz środków na krótkoterminowe finansowanie wyposażenia lub zapłacenie rachunków? Jeśli tak, możesz wybrać pożyczkę na 12-24 miesiące. Jeśli jednak potrzebujesz środków na zakup długoterminowych aktywów, np. sprzętu, pożyczka przynajmniej na 3 lata jest lepszym rozwiązaniem. Chociaż większość pożyczkobiorców oferuje jedynie dwuletni lub roczny okres spłaty pożyczki.