Porównanie chwilówek Styczeń 2019

Porównanie chwilówek grudzień 2018

Jeżeli jeszcze nie wiemy, którą firmą pożyczkową wybrać, koniecznie przeczytajmy ranking. Chwilówki stają się coraz bardziej popularne. Są atrakcyjną alternatywą dla kredytów bankowych.

 

Pożyczka dla nowych klientów

Obecnie maksymalnie możemy pożyczyć za pierwszym razem 6000 zł. Najczęściej jako nowi klienci możemy ubiegać się o pożyczkę w wysokości 1000 zł na 30 dni. Zwykle za pierwszym razem nie są wliczane dodatkowe koszty. Oczywiście, że pod warunkiem, że spłacimy ją we wskazanym terminie. Dlatego, zanim zdecydujemy się na taką pożyczkę, koniecznie się zastanówmy, czy jesteśmy ją w stanie punktualnie ją spłacić.

 

Halo pożyczka czy Lendon?

W przypadku Halo pożyczka pożyczkobiorca musi mieć ukończone 18 lat, ale nie może mieć więcej niż 75 lat. Z kolei w Lendon klient musi ukończyć 21 lat i nie może mieć więcej niż 70 lat. W przypadku pierwszej firmy pożyczkowej możemy ubiegać się o pieniądze na 7, 14, 21 lub 30 dni, a w przypadku drugiej na 5,10,15, 20,25,30,40 lub 45 dni. Jeżeli chodzi o kwotę, o którą możemy się ubiegać za pierwszym razem, w Lendon już za pierwszym razem możemy ubiegać się 3000 zł, a w Halo pożyczka o 2000 zł. Koszt za pierwszym razem to 0 zł, a RRSO to 0%. W Halo pożyczka stali klienci mogą ubiegać się o kwotę do 5000 zł (przy piątej pożyczce). W Lendon zakres pożyczki wynosi 100-3000 zł. W Lendon przelew środków trwa standardowo 30-40 minut. W Halo pożyczka cała transakcja niestety może zająć dłużej, bo jeden dzień roboczy. Halo pożyczka sprawdza klienta w następujących bazach: BIK, ERIF, KRD, Infomonitor i ZBP. Dodatkowo Lendon sprawdzi klienta w BIG.W obu przypadkach do złożenia wniosku będzie potrzebne przedstawienie dowodu osobistego, konto bankowe, adres e-mail, telefon komórkowy i adres zamieszkania w Polsce (dodatkowo w Halo pożyczka obligatoryjnie trzeba mieć jeszcze polskie obywatelstwo).

 

Inne popularne firmy pożyczkowe

Jeżeli chodzi o pozostałe popularne firmy pożyczkowe, mają podobne oferty i stawiają klientom zbliżone wymagania. Warto jednak zapoznać się z kilkoma różnicami.

W polopożyczka stały klient może starać się o kwotę 300-1000 zł. Trzeba ukończyć 18 lat. Bardzo ważną zaletą jest to, że firma wykorzystuje ekspresowe pożyczki (pośrednictwo Blue Media). Jeżeli jednak nasz bank nie obsługuje natychmiastowych płatności, pieniądze dostaniemy na konto w sesji przychodzącej swojego banku (tzw. sesja Elixir). Nie jest też restrykcyjna, jeśli chodzi o sprawdzane bazy: BIK, KRD i BIG.

W czołówce plasują się jeszcze  extraportfel.pl, ale gotówka, netcredit i finbo. Jeżeli zależy nam na szybkim przelewie środków, a nasz bank współpracuje z Blue Media, możemy zainteresować się ofertą firmy ale gotówka i netcredit. Wtedy pieniądze dostaniemy nawet w 15 minut.

Niektórzy boją się chwilówek ze względu na potencjalnie wysokie koszty. Jednak nie musimy tak bardzo bać się horrendalnych kosztów. Jeżeli bierzemy ją po raz pierwszy i spłacimy ją we właściwym terminie, często nie musimy się liczyć z żadnymi kosztami.