Pożyczki przez internet – dla kogo

Dzięki pożyczkom i kredytom mamy możliwość realizowania potrzeb i inwestycji nagłych, niemożliwych do odłożenia na przyszłość. Korzystanie z takich produktów finansowych wymaga jednak rozwagi i zastanowienia się, czy posiadamy wystarczająco stabilną sytuację finansową, aby we wskazanym umową terminie spłacić całe zobowiązanie. Kredyty udzielane przez banki są zwykle uznawane za bezpieczną formę finansowania zewnętrznego inwestycji. Inaczej jest w przypadku pożyczek przez internet. Panuje powszechny stereotyp. Że zaciągają je jedynie osoby mocno zadłużone, którym bank naturalnie odmawia udzielenia kredytu. Jaka jest prawda?

Pożyczki przez internet na rynku polskim

Pożyczki ekspresowe online stają się coraz bardziej powszechne. Są wykorzystywane zarówno w celu podbudowania domowego budżetu, jak i w innych celach. Korzystają z nich ludzie pochodzący z różnych sfer społecznych. Błędem jest postrzeganie oferty pożyczek przez internet wyłącznie poprzez pryzmat problemów finansowych i zadłużenia. Tego typu pożyczki mogą być dobrym pomysłem dla każdego, pod warunkiem, że decyzja o ich zaciągnięciu zostanie dobrze przemyślana. Trzeba więc zastanowić się, czy warunki finansowe oferty są dla nas korzystne oraz czy stać na nas ich zaciągnięcie. Pożyczki przez internet są niesłusznie klasyfikowane do lichwy. Wbrew powszechnej opinii nie mogą one być oprocentowane wyżej niż na 4-krotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. Jest to kwota dokładnie taka sama, jak dla kredytów bankowych. Jeśli więc zaciągniemy pożyczkę rzez internet w rzetelnej firmie pożyczkowej (czyli takiej, która działa zgonie z przepisami Kodeksu Cywilnego oraz ustawy antylichwiarskiej), nie musimy obawiać się korzystania z jej oferty. Dotyczy to zarówno trybu standardowego, jak i pożyczek online.

Dla kogo pożyczka przez internet? Dla każdego!

Szybkie pożyczki przez internet są łatwo dostępne. Nie wymagają one opuszczania domu albo miejsca pracy. Tak naprawdę jedynym wymogiem jest posiadanie komputera z łączem internetowym. Konieczne jest złożenie o pożyczkę gotówkową i ewentualne skanów, zdjęć czy elektroniczne dokumentów wymaganych pożyczkodawcę (zwykle jest to jedynie dowód osobisty) do rozpatrzenia wniosku o pożyczkę.

Pożyczki przez internet są coraz częściej zaciągane przez osoby, które posiadają zdolność kredytową a ich wiarygodność dla banków jest pozytywna. Pomimo możliwości uzyskania kredytu w banku decydują się jednak na pożyczkę przez internet. Dlaczego?

Chociażby ze względu na niskie wymagania stawiane przez firmy pozabankowe. Skrócenie żmudnego procesu kredytowego do zaledwie kilku – kilkunastu minut, brak konieczności składania całego stosu dokumentów oraz wypełniania innego rodzaju formalności to tylko część zalet pożyczek przez internet. Dlatego też jeśli komuś zależy na czasie, takie rozwiązanie może być dobrą alternatywą dla kredytu bankowego.

Wbrew pozorom pożyczki przez internet nie są jednak udzielane każdemu, kto wnioskuje o nie. Większość znanych, renomowanych na polskim rynku usług finansowych pożyczkodawców prowadzi odpowiedzialną politykę pożyczkową i weryfikuje skrupulatnie klientów ubiegających się o pożyczkę. W takich firmach osoba bezrobotna, nieposiadająca źródła stałych dochodów bądź też wpisana do baz dłużników (takich, jak BIG lub KRD), raczej nie będzie mogła zaciągnąć pożyczki przez internet.

Jak widać więc, stereotypy często mylą. Niemniej jednak decydując się na zaciągnięcie pożyczki przez internet trzeba dobrze zastanowić się nad tym, z usług jakiej firmy chcemy skorzystać. Należy również dobrze przemyśleć swoją sytuację finansową i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy po zaciągnięciu pożyczki będzie nas stać na spłatę raty oraz bieżące potrzeby.